Як взяти себе в руки та почати працювати, коли зовсім не хочеться — 4 способи

Уникнути проблем з роботою вийде, якщо вчасно взяти себе в руки і скористатися перевіреними методами мотивації, інформує Ukr.Media.

Багато з нас відчувають небажання робити щось, коли навалилася втома, немає сил і бажання діяти через апатію або депресію. Експерти пропонують кілька виходів із ситуації, коли виконувати справи не хочеться, але потрібно.

1. Прокрастинація нерідко перетікає в цикл, коли не хочеться виконувати певні завдання через підвищення тривожності. У цьому випадку часто робота відкладається на невизначений термін. Ми уникаємо якихось завдань, тривожність підвищується, від цього ми знову відкладаємо справи на потім. Річ у тім, що для роботи необов'язково братися за неї. Можна заздалегідь призначити дату і час, щоб зробити перші кроки. Така тактика вбереже від зайвих переживань і допоможе почати роботу.

2. Виконувати певне завдання буде простіше, якщо почати хоча б щось. Робити щось знайоме за інерцією набагато простіше, тому роботу можна розділити на етапи. В цьому випадку подолати небажання стане простіше через те, що кожна дія зрозуміла і не викликає страху перед невідомістю.

3. Ще один спосіб: боротьба з прокрастинацією. Її основа — серія перемог. Невеликі успіхи провокують бажання прагнути до нових перемог, що викликає прилив позитивних емоцій. Будь-яку справу можна розділити на етапи, перемога над кожним з яких буде мотивувати до подальших кроків і нових нагород за докладені зусилля.

4. Головне в перемозі — це дія. Навіть якщо вона невелика. Мінімальні зусилля також приведуть до великих перемог і нових перспектив, якщо на початковому етапі пересилити себе і зробити крок вперед. Закласти фундамент важливо для того, щоб було легше рухатися вперед і не зупинятися на досягнутому.

Іноді лінь і небажання працювати стають причинами невдач. У такі моменти важливо пам'ятати про те, що у кожного бувають кризи. Подолати їх — це загартувати характер, виховати силу волі і досягти нових успіхів. Зробити це буде простіше, якщо налаштуватися на хвилю позитиву і вірити в себе, попри недоброзичливців.

Джерело