Якось у єврейського мудреця запитали, що таке жадібність

Представники єврейського народу за замовчуванням вважаються мудрими, дотепними і проникливими. Когось їх якості не на жарт дратують, а у когось викликають заздрість. Але не можна не визнати, що у цих людей точно є, чому повчитися. Вони знають, що таке меркантильність і чим вона погана, інформує Ukr.Media.

Сьогодні редакція ми пропонуємо читачам ознайомитися з єврейськими мудростями про гроші і ставленням до грошей. Чи справді жадібність серед євреїв вітається? Або це лише вигадки, які поширюють недоброзичливці?

Що таке меркантильність:

"З грошима не так добре, як без них погано".

Перша ж приказка змушує задуматися, наскільки євреї цінують багатство. Схоже на те, що гроші ставлять на важливе, але не на перше місце. І добре заробляти потрібно не для безглуздого накопичення, а для комфортного і гідного життя. Адже як не стався до грошей, але якщо їх дуже мало, то і жити із задоволенням складно.

"Грошей немає — не лінуйся. Гроші є — не пишайся".

Мудрість, яка точно варта уваги. Тут є порада для тих, хто заробляє менше, ніж йому б хотілося. Але також є і напуття для людини, яка вже досить заробила (або заробляє). "Гроші є — не пишайся", — здається, що до цих слів євреї ставляться вкрай серйозно. Адже вони не люблять хвалитися своїми доходами, поводяться в цьому плані приховано.

"Від добрих побажань розбагатіти не вийде".

У цих словах таїться більше, ніж здається на перший погляд. Навіть найприємніші і душевні побажання нічого не дають самі по собі. Євреї впевнені, що куди краще дати людині слушну пораду, ніж засипати її побажаннями. Корисніше допомогти їй вирішити якусь проблему, надати хорошу можливість. Хоча говорити близьким добрі слова, звичайно ж, не забороняється.

"Всі скаржаться на брак грошей, але на брак розуму — ніхто".

Євреї дуже цінують правильне виховання і хорошу освіту. Вони розуміють, що саме розум відіграє визначальну роль у тому, наскільки забезпеченою буде людина. А тому вітають постійний розвиток розумових здібностей, заохочують прагнення вчитися чомусь новому все життя.

"Не потрібно нервувати, за це не платять".

Тут мова не про гроші, а про марність переживань. Можна нервувати через будь-яку нісенітницю, витрачати на порожні занепокоєння час і життєві сили. Але яка користь? Краще навчитися залишати погані емоції осторонь, щоб діяти раціонально і продуктивно.

"Якщо проблему можна вирішити за гроші, то це не проблема, а витрати".

Немов продовження попередньої мудрості. Тут свою роль зіграла важка доля єврейського народу, якому довелося через багато пройти. Це навчило спокійніше ставитися до будь-яких негараздів. А тому дрібні вирішувані проблеми зовсім не варті занепокоєння.

"Один дурний стільки накупить, що і десять розумних не продадуть".

Як ви розумієте, євреї не вітають марнотратство. Вони впевнені, що розумна людина не стане розкидатися грошима, не буде купувати дурниці. Адже будь-який ресурс не нескінченний. А тому гроші (як ресурс) варто вкладати тільки в щось дійсно цінне.

Джерело