єРобота: підприємиця у Черкасах придбала обладнання для кафе на грантові кошти

єРобота: підприємиця у Черкасах придбала обладнання для кафе на грантові кошти

З липня 2022 року Уряд запровадив проект єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розвитку бізнесу. Найзатребуванішою серед українців є програма мікрогрантів «Власна справа», за якою можна отримати до 250 тис. грн. Продовжуємо знайомити вас з героями-переможцями цієї програми.

Кучеренко Марія – власниця кав’ярні «Темпо» в Черкасах.

Чоловік Марії зараз на фронті, тому, відчуваючи необхідність не лише працювати, а й розвивати рідне місто, вона вирішила започаткувати свій перший бізнес. Маючи досвід в управлінській сфері, Марія відкрила кав’ярню з якісною кавою й атмосферою, яка надихає та підтримує українську культуру.

«На початку війни ми з мамою повернулися до міста і пішли на каву. Я запам’ятала те відчуття, коли ти робиш начебто звичну справу – п’єш каву, але в абсолютно інших реаліях. Напівпусте місто, тривоги – все так дико і страшно, але тут, за філіжанкою кави, всі навколо такі рідні й звичні. Це був острівок здорового глузду», – розповідає Марія.

В один момент Марія зрозуміла, що хоче сама створити простір, де буде якісна кава, дружня атмосфера та розуміння, що наше українське – це круто, і ми цим пишаємося. Рішення прийнято спонтанно – діяти потрібно зараз.

Назва кав’ярні «Темпо» відображає ритм життя, де всі мають бути собою і жити у своєму темпі, але головне пам’ятати, що багато речей нас об’єднують. Одним з пріоритетів у розвитку є створення циклу благодійних заходів та представлення українських виробників і брендів у їхньому просторі.

Грант від Мінекономіки дозволив Марії реалізувати дизайнерські ідеї та закупити якісне обладнання.

Зараз кав’ярня працює та створює нові робочі місця. Марія планує розширюватися та продовжує працювати над об’єднанням українців і просуванням української культури.

Нагадаємо, урядовий проект єРобота є однією зі складових політики «Зроблено в Україні» та включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів ветеранам та другому з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу.

За інформацією Міністерства економіки України

Пресслужба Черкаської ОДА