Рада Європейського Союзу 8 листопада прийняла рішення про продовження мандата Місії Європейського Союзу з надання військової допомоги Україні (EUMAM Ukraine) ще на два роки, до 15 листопада 2026 року, з виділенням бюджету майже 409 мільйонів євро на період з 14 листопада 2024 по 15 листопада 2026 років.
Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ.
Місія Європейського Союзу з надання військової допомоги Україні залишається ключовим інструментом військової підтримки України з боку ЄС, основною метою якої є сприяння зміцненню військового потенціалу ЗСУ.
Відповідно до сьогоднішнього рішення, Місія Європейського Союзу з надання військової допомоги Україні співпрацюватиме з НАТО, зокрема з Командуванням з питань безпекової допомоги і навчання для України (NSATU), і обмінюватиметься інформацією з останнім у прозорий, взаємний та інклюзивний спосіб.
17 жовтня 2022 року Рада Європейського Союзу прийняла рішення про створення Місії Європейського Союзу з надання військової допомоги Україні з початковим терміном дії два роки. Стратегічною метою місії є сприяння зміцненню військового потенціалу Збройних Сил України для відновлення та ефективного проведення операцій, щоб дозволити Україні захищати свою територіальну цілісність у межах міжнародно визнаних кордонів, ефективно здійснювати свій суверенітет та захистити мирне населення від збройної агресії росії.
Наразі Місія Європейського Союзу з надання військової допомоги Україні підготувала 63 000 воїнів ЗСУ. У найближчі місяці місія навчить додатково 15 000 військовослужбовців, довівши загальну кількість підготовлених солдатів до 75 000 до кінця зими 2024/2025 років.
Місія Європейського Союзу з надання військової допомоги Україні проводить індивідуальну, колективну та спеціалізовану підготовку ЗСУ на території Європейського Союзу, а також координує та синхронізує діяльність країн-членів щодо проведення підготовки.
Навчання супроводжується наданням ЗСУ техніки летального та нелетального призначення. Місія Європейського Союзу з надання військової допомоги Україні фінансується з Європейського фонду миру.
Майбутні навчальні цілі Місії Європейського Союзу з надання військової допомоги Україні постійно коригуватимуться з точки зору кількості військ, які мають бути навчені, та навичок відповідно до бойових потреб, висловлених Україною, та в координації з партнерами. Забезпечення військової підготовки України є одним із напрямів діяльності в рамках спільних безпекових зобов’язань між Україною та ЄС, підписаних у червні 2024 року.
Як повідомляла АрміяInform, Президент України розповів фінському колезі про потреби нашої ППО.
Залиште відповідь