В умовах повномасштабної війни росії проти України триває робота з оцифровування соціальних послуг.
Оформлення пільг на житлово-комунальні послуги для ветеранів війни нині є актуальною потребою. Тому в Україні запровадили експериментальний проєкт для спрощення звернення за пільгою на оплату цих послуг для ветеранів війни.
За проєктом можна подавати одну спрощену заяву про взяття на облік і про надання пільг через портал електронних послуг Пенсійного фонду України.
Цією можливістю можуть скористатися учасники бойових дій, особи, які отримали інвалідність унаслідок війни, а також учасники війни.
Заповнити заяву нескладно, оскільки дані збираються через електронну інформаційну взаємодію між державними реєстрами. Крім того, заяву на призначення пільг можуть подавати члени родини ветерана.
Для подання онлайн заяви через веб-портал необхідні такі кроки:
Заходимо на веб-портал Фонду (https://portal.pfu.gov.ua/ ) й авторизуємось за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП); В особистому кабінеті на панелі зліва в розділі «Комунікації з ПФУ» обираємо – «Заява на житлову субсидію чи пільгу»; Ознайомлюємось з інформацією у вікні та натискаємо «Продовжити»; Обираємо опцію «Заява про взяття на облік ветерана війни і надання йому пільг за експериментальним проєктом»; Для заповнення онлайн-форми, що з’явиться на екрані: зазначаємо особу, яка подає заяву, загальну інформацію про людину, яка претендує на пільги (паспортні та адресні дані), додаємо дані документів про пільги, інформацію про банківські реквізити, звертаючи увагу на підказки, які дає система; Перед формуванням заяви та відправкою її до ПФУ, за допомогою опції «Додати файл», прикріпляємо скановані копії документів, які можуть впливати на пільгу (за наявності). Надаємо згоду на обробку персональних даних та натискаємо кнопку «Сформувати заяву»;
Потім тиснемо «Підписати та відправити в ПФУ».
Про результат розгляду заяви про призначення пільги можна дізнатись у розділі «Мої звернення» — «Статус звернення».
Нагадуємо, що оформити заяву на пільгу для сплати ЖКП можна й іншими способами:
безпосередньо у сервісному центрі Пенсійного фонду України;
звернутися також до уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або ж обласної та Київської держадміністрації (військової адміністрації);
звернутися до посадової особи центру надання адміністративних послуг;
надіслати поштою.
За інформацією Міністерства соціальної політики України
Залиште відповідь