Northrop Grumman розробляє систему ППО проти роїв безпілотників. Візуалізація Northrop Grumman
Компанія Northrop Grumman розробляє багаторівневу систему протиповітряної оборони проти роїв безпілотників, в основі якої лежить нова скорострільна ланцюгова артилерійська система.
Як зазначено в офіційному релізі, від цього знаного американського виробника оборонних систем, головним елементом нової зброї, що отримала назву CBAD, має стати ланцюгова гармата, заряджена інтелектуальними боєприпасами, що самонаводяться і здатні знищувати безпілотники за меншу вартість стосовно протиракетної оборони, повідомляє АрміяInform.
За словами представників Northrop Grumman, CBAD (Cannon-Based Air Defense, Гарматна протиповітряна оборона — українською) використовує ланцюгові гармати Bushmaster Chain Guns, оснащені сучасними боєприпасами, щоб за доступною ціною протистояти зростаючій загрозі масованих повітряних нальотів. Ці загрози стають більш значущими, оскільки супротивники збільшують кількість, різноманітність і можливості своєї авіаційної зброї.
Поштовхом до початку розробки даної системи стали висновки аналітиків оборонного сектора. За їхніми словами, сучасні військові конфлікти показують, що за всієї ефективності засобів протиповітряної оборони, ракетні системи ППО мають безперечні недоліки: виробляти їх дорого і довго, а перевозити складно і небезпечно. З іншого боку, дешеві БПЛА стають головним інструментом бойових дій у повітрі. Генеральним штабам різних країн доводиться швидко адаптуватися до реальності, що змінюється.
Northrop Grumman розробляє систему ППО проти роїв безпілотників. Візуалізація Northrop Grumman
Один із методів захисту від БПЛА — концепція ешелонованої, пошарової оборони, коли замість одного засобу захисту використовуються різнопланові контрзаходи для перехоплення та нейтралізації загроз на різній відстані від цілей. Ця ідея, як повідомляє оборонне видання New Atlas, є основою системи CBAD, яку розробляє «Нортроп Грумман». По суті, це система ПРО, що складається з існуючих ракет дальньої дії для перехоплення надзвукових та гіперзвукових снарядів, а також артилерії великого, середнього та малого калібру.
У застосуванні артилерії, як засобу протиповітряної оборони з долученням до неї скорострільних ланцюгових гармат, немає нічого нового. Зовнішній електропривод для зарядки зброї був запатентований ще 1972 року компанією, яку пізніше поглинула «Нортроп Грумман». Особливість CBAD — у «розумних» снарядах, оснащених дистанційними підривниками. Вони наводяться на ціль, наближаються до неї та вибухають до влучання, обсипаючи її шрапнеллю. Це підвищує силу ураження і коштує набагато дешевше.
«CBAD суттєво знижує кількість снарядів, які потрібно випустити, щоб збити ціль, — сказав Райан Карлсон, головний інженер проєкту CBAD компанії Northrop Grumman. — Артилерійський протиповітряний комплекс не робить тисячі пострілів за хвилину. Ми здійснюємо дуже специфічний залп — кілька снарядів у ціль з високою точністю».
Бойова броньована машина з гарматою Bushmaster Chain Guns. Візуалізація Northrop Grumman
У результаті, артилерійська батарея середньої потужності CBAD обходиться в половину економніше, ніж зенітний підрозділ і на 99,5% дешевше, ніж ракетний комплекс. Тобто можна заощадити мільйони доларів. До того ж у її боєкомплекті від 200 до 400 снарядів, а не 2-6 вартісних набоїв, як у зенітних ракетних комплексів.
В цей час CBAD проходить випробування. Перші практичні вогневі тести намічені на кінець року.
Компанія Northrop Grumman розробляє багаторівневу систему протиповітряної оборони проти роїв безпілотників. Відео: Northrop Grumman
Олег Мащенко
Кореспондент АрміяInform
Залиште відповідь