Топ-10 відповідей під час співбесіди, після яких не варто чекати на прийом на роботу

Коли ви йдете влаштовуватися на роботу у офіс, то бачите людину перед собою — майбутнього керівника, кадровика або HR-а. Ви спілкуєтеся і можете реагувати на жести та інтонації. А коли ви влаштовуєтеся на віддалену роботу, то потрібно пройти усі етапи онлайн: листування, надсилання резюме, портфоліо і відеовізитки, виконання тестового завдання і власне співбесіду. На кожному етапі є ймовірність, що ви скажете якусь фразу, яка зіпсує враження про вас. Про що краще не говорити під час співбесіди?

Про це ми попросили розповісти фахівців, чим і ділимося з вами, інформує Ukr.Media.

"Давайте я спробую"

Таке формулювання показує невпевненість потенційного співробітника. І насправді ніхто не хоче, щоб ви робили спроби. Роботодавець хоче, щоб ви зробили роботу.

Коли людина говорить "Я спробую" — вона дає зрозуміти, що хвилюється, переживає і не впевнена у результаті. Якщо вона сама у себе не вірить, то ймовірність успіху прагне до 0 саме для цієї людини. Звичайно, для співбесідника це одразу не дуже гарний маркер.

Під час співбесід усі переживають, але спробуйте заспокоїтися. Ніхто не вимагає гарантій, що ви одразу виконаєте усі поставлені завдання. Це ж нормально, коли ви лише починаєте працювати і вливаєтеся у процес — роботодавець це теж розуміє.

"Я новачок"

Якщо ви влаштовуєтеся на стартову позицію, де так і зазначено, що ви будете стажистом, то тоді саме так, передбачається, що ви — новачок. У такому разі не треба про це говорити, тому що з вашого резюме усе буде зрозумілим.

Сфокусуйтеся на своїх сильних сторонах, на тому, що ви вмієте, що знаєте про компанію і як можете допомогти. Про слабкі сторони грамотний інтерв'юер усе зрозуміє без зайвих слів.

"У мене немає портфоліо / резюме"

Якщо ви збираєтеся влаштуватися офіційно в офіс або на віддалену роботу, від вас чекають резюме. Якщо це стосується фрілансу, то там часто просять ще й портфоліо. Банальні причини: "У мене резюме немає, тому що раніше його не просили", "У мене немає портфоліо, тому що воно зараз розробляється". Немає сенсу робити спробу влаштуватися, якщо з перших же торкань ви не виконуєте вимоги. Ваш відгук швидше за все навіть не буде розглянутий.

Якщо ви налаштовані працювати — резюме і портфоліо у вас мають бути. Це також покаже й ваше серйозне ставлення до майбутньої роботи.

"Я ж усе у резюме написав"

З одного боку прикро, коли роботодавець не читав резюме і ставить питання, відповіді на які у ньому є.

Але, з іншого боку, треба розуміти, що, по-перше, ці питання можуть ставити, щоб дізнатися подробиці або деталі, по-друге, просто хочуть послухати вашу самопрезентацію. Також співбесіду може проводити не та людина, яка відбирала портфоліо і резюме. Можливо, у неї є додаткові питання, і вона хоче таким чином почати бесіду.

Тому у такій ситуації просто відповідайте на питання, розповідайте про себе і свої результати. Це точно піде вам лише на користь.

"Колишній роботодавець ніколи мені не подобався"

Звичайно, усім хочеться дізнатися, чому ви пішли з минулого місця роботи, що там не подобалося і як складалися відносини з колективом. Але у такому обговоренні потрібно бути дуже коректним.

"Я готовий працювати 24/7" або "Я готовий на будь-які умови"

Ці фрази є магнітом для тих, хто хоче несправедливо з вами вчинити — зарплата маленька, а завдань і вимог багато. Будь-який адекватний керівник розуміє, що працювати 24/7 — ненормально. Безумовно, добре, коли здобувач проявляє активність і заявляє про те, що він готовий повністю занурюватися у процес і іноді жертвувати особистим часом.

Але це ненормально, якщо людина готова майже цілодобово сидіти на роботі — чекають зовсім не на це. Якщо ви гарний фахівець, то чому ви зневірилися знайти роботу?

"А коли я зможу піти у відпустку?"

Про відпустку можна і цілком логічно питати, але варто використовувати інші формулювання: які правила щодо отримання відпустки або до кого можна буде звернутися.

"У мене немає слабких сторін"

Це те, що дійсно не варто вимовляти під час бесіди. І не треба згадувати свої справжні слабкі сторони, які, наприклад, стосуються виконуваної роботи. Розкажіть про свої слабкості таким чином, щоб вони показали вас з позитивного боку. Наприклад, ви копірайтер, і ніхто не чекає на вашу відповідь про постійно прострочені дедлайни. Візьміть вміння, яке ви плануєте розвивати: "Я хочу розвиватися у якості перекладача. Мої переклади не дотягують до відповідного рівня, і я працюю над цим, але поки, на жаль, це моє слабке місце".

У цей момент вас беруть на посаду копірайтера, а не на посаду перекладача. Безпосередньо це роботи не стосується, але цілком схоже на правду. Ви показуєте себе як людину, яка активно розвивається.

"Коли у вас підвищують зарплату?"

Це теж показує не дуже здорову зацікавленість у грошах. Тобто якщо ви питаєте про обсяг зарплати після визначення обсягу проекту — це нормально. Але під час першої співбесіди до того, як вас взяли на роботу — точно ні.

"А скільки ви мені заплатите?"

Якщо це перше питання, це свідчить про те, що вам все одно, чим займатися і яку роботу виконувати.

Немає нічого поганого у тому, щоб поцікавитися зарплатою під час працевлаштування. Завдання здобувача показати, що його цікавить ця робота, він може ставити питання про компанію, з якими проектами і завданнями доведеться працювати, і після цього уточнити, скільки за усе це грошей пропонують. Це нормально ставити такі питання, але вони не мають бути першими.

Роботодавець хоче бачити відвертого, впевненого і цілеспрямованого співробітника, якому можна довірити проект. Станьте саме такою людиною, тоді ви точно почуєте: "Ми хочемо працювати з вами".

Джерело