У Силах оборони допустили до експлуатації понад 25 зразків кулеметів

Від початку широкомасштабного вторгнення рф Міністерство борони України кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах Сил оборони України понад 25 зразків кулеметів.

Про це йдеться у повідомленні оборонного відомства.

У Міноборони розповіли, що допущено до експлуатації кулемети як українського, так й іноземного виробництва.

Серед країн-виробників цих кулеметів: Україна, США, Німеччина, Бельгія, Італія, Сербія, Чехія, Туреччина.

Кодифіковані кулемети мають калібр:

  • 5,56 мм;
  • 7,62 мм;
  • 12,7 мм;
  • 14,5 мм.

Більшість кодифікованих зразків — кулемети калібром 5,56 та 7,62 мм. Понад 10 зразків — кулемети калібру 12,7 та 14,5 мм. Кулемети великих калібрів є ефективними засобами ураження противника на великих дистанціях, засобами боротьби із бойовими броньованими машинами, ведення вогню по повітряних цілях противника тощо.

Наприклад, легендарний американській «Ma Deuce», він же — кулемет M2 Browning. Цей кулемет зарекомендував себе як надійна та довговічна зброя, що застосовувалась у переважній більшості війн 20 століття. Кулемет перебуває на озброєнні армій понад 100 країн світу, а віднедавна і в силах оборони України.

У Міноборони також повідомили, що відповідно до інформації Головного управління забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки, процедура отримання номенклатурного коду НАТО для нового зразка озброєння і військової техніки (ОВТ) спрощена до 10 днів.

Зразки ОВТ вітчизняного виробництва, які пройшли кодифікацію, дозволено закуповувати за кошти державного бюджету.

Нещодавно АрміяInform повідомляла, що за перше півріччя 2024 року Міноборони допустило до експлуатації майже 480 нових зразків ОВТ.

Джерело