У У Києві відбулася зустріч представників влади з сім’ями військовополонених. Захід пройшов під головуванням заступника Керівника Офісу Президента Ірини Верещук.
На зустрічі обговорили питання щодо:
• взаємодії державних органів з питань повернення військовополонених;
• роботи алгоритмів взаємодії реєстрів МВС і НІБ;
• комунікації органів державної влади з родинами осіб, які перебувають у полоні держави-агресора;
• роботи МКЧХ, зокрема відвідування місць утримання військовополонених;
• формування списків полонених на обмін;
• пільгового забезпечення родин осіб, які перебувають у полоні держави-агресора;
• реабілітації осіб, які повернулися з полону тощо.
На запитання родичів захисників відповідали представники Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру з координації пошуку та звільнення військовополонених при СБУ, Уповноваженого ВРУ з прав людини, Міноборони, Генштабу, ЗСУ, МВС, Національного інформаційного бюро (НІБ), Мінреінтеграції, народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк, а також представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) та інші.
Під час обговорення питань нагадали, що при Мінреінтеграції продовжує працювати Комісія з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Вона встановлює факт перебування в полоні військових і цивільних, в тому числі вже звільнених з полону осіб.
Після встановлення Комісією факту позбавлення особи особистої свободи Мінреінтеграції виплачує одноразову державну грошову допомогу у розмірі 100 тисяч гривень особам, звільненим з полону.
Також міністерство здійснює виплати щорічної державної допомоги у розмірі 100 тисяч гривень за кожен рік перебування в полоні колишнім полоненим або членам родин тих, хто досі перебуває в полоні.
Наголошуємо: інформацію щодо потрапляння людини в полон до ворога необхідно повідомляти виключно до уповноважених державних органів.
Зокрема, відповідні дані можна передати Національному інформаційному бюро при Мінреінтеграції за номером 1648 (для дзвінків з-за кордону: +38 (044) 287-81-65), або написати на електронну пошту: [email protected] або заповнивши онлайн-форму на сайті НІБ.
За інформацією Міністерства з питань реінтеграції ТОТ України
Залиште відповідь